Altın Maske

Nihal Candan Beauty Center


Altın Maske Nedir?

Altın maske 24 ayar altın kullanılarak yapılan bir cilt bakımıdır. Tarihsel anlamda köklerinin eski Mısır’a kadar uzandığı bilinmektedir. Uzmanlara göre altın maskenin cilt üzerinde birçok pozitif etkisi bulunmaktadır. Özellikle cildin parlaması ve sağlıklı bir renk ve görünüme kavuşması açısından çok faydalı olduğu belirtilmektedir. Yüz bölgesi için tercih edilen bir işlemdir.

Altın Maske İşlemi

Altın maske cilde uygun biçimde yerleştirilmelidir ve işlemin kendisi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle maskenin uygulanacağı alan her türlü kimyasal, ölü deri, pislik ve makyaj ürününden derinlemesine temizlenmelidir. Maskenin uygun oranda su ile ıslatılıp cilde ne az ne de çok gelecek bir oranda uygulanması gerekmektedir. Maske uygulanmadan önce kıvamın doğru yakalanması etkin uygulama açısından önemlidir. Geleneksel olarak maske yüzde 20 dakika civarında bekletilmektedir.

Altın Maskenin Faydaları

Bilindiği kadarıyla altın maske kırışıklıkların giderilmesine ve yaşlılık karşıtı bakıma yardımcı olur. Bunun en büyük sebebi ölü hücrelerin canlanmasındaki etkisidir. Cildin canlı bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Ayrıca yağlı ciltler için çok faydalıdır. Bu açıdan birçok akne türüne de iyi gelmektedir. Cildin yumuşamasına ve ihtiyacı olan mineralleri almasına yardımcı olan maske cildin nem oranını dengeler. Üstelik farklı cilt tiplerinde uygulanması konusunda karşılaşılmış hiçbir sorun yoktur. Altın maske fiyatları ve bilgi için Nişantaşı’ndaki güzellik merkezimiz ile 0212 230 01 91 yada 0850 840 7891 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.